Zběsilí Death Grips si podmaní Evropu

Zběsilí Death Grips si podmaní Evropu

Je to tak, experimentální hip-hopová kapela Death Grips, etalon nevyzpytatelnosti a symbol nezávislosti, bude v říjnu křižovat Evropou. Kapela, nebo chcete-li umělecká formace, tvořená v jádru duem MC Ride – Zach Hill, je známá nejen svou specifickou hudební produkcí, vylomeninami (aféra kolem desky No Love Deep Web, několikeré ukončení své existence či rušení koncertů na poslední chvíli) nebo kryptickými video nahrávkami, ale také extrémními koncerty, kde vzduchem zdaleka nelétá jen to, co má peří, ale například MacBooky (v čase 1:40) či kusy bicích (pokud na ně zrovna Zach Hill nehraje spoután železnými pouty).

Nejlepší na tom celém je, že tohle avantgardní šílenství na pomezí hip-hopu, industriálu a elektro-punku dojede přímo k nám do Prahy v rámci Stimul Festivalu pořádaného Radiem Wave. Konkrétně 24. října do MeetFactory. Soudě dle facebookové události je dobré lístky koupit co nejdříve, neboť takto narváno ve smíchovských prostorách snad ještě nebylo.

Možná ještě lepší, než nejlepší, je skutečnost, že vystoupení Death Grips doplní svým koncertem Raime. Londýnské elektronické duo sídlící v Berlíně, jehož letošní deska Tooth, nořící se do vod dubu, techna a grime, patří k tomu nejsilnějšímu, co si z letošní elektro-úrody můžete vpálit. Temnota a drásavost v tak svůdném obalu, že nejde neochutnat. A nechat se pohltit. A pak znovu. A znovu. Blackest. Ever. Black.

Death Grips + Raime, Praha – MeetFactory, 24. 10. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.