Zeptejte se hlubiny, našeptává na novém albu Sóley

Islandská divoženka Sóley je po mateřských povinnostech definitivně zpátky v hudebním víření. Po loňském klavírním EP Krómantík totiž oznamuje po čtyřleté odmlce své druhé, námi úpěnlivě vyhlížené studiové album. Na titulce ponese tajuplné Ask the Deep a vyjde 8. května.

Pohádky, z nichž mrazí, pohřbívání zaživa, svět záhadných kreatur i spletence nočních můr, to vše se v nové folktronické nahrávce Sóley objeví. A nepochybně mnohem více. Kdo by se nemohl prvního singlu Ævintýr nabažit a prahl by i po dalších nových písních, může se níže zaposlouchat do live session pro rádio KEXP, kterou Sóley natočila v předvečer loňského ročníku slavného islandského festivalu Iceland Airwaves.

Sóley se s Ask the Deep vydá na jaře také na turné. Česko a Slovensko v jejím výčtu zatím chybí, možností zastihnout ji de facto za rohem však bude více než dost. Od 21. do 24. května totiž Sóley postupně zavítá do Varšavy, Katovic, Poznaně a Vratislavi, 25. května se pak představí v Berlíně.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.