Žižkostel zahalí minimalismus, přijíždí Ensemble Economique a Ricardo Donoso

Háv minimalismu ovane Komunitní centrum na Žižkově díky lidem z Genot Centre. Ti přiváží dva koně z Denovali Records, u nás zastopení Floexem a Never Sol, a slibují večer dronu, ambientu, někomu snad i střípky moderní klasiky.

Ensemble Economique, orchestr jednoho muže, se vrací do Prahy s jedenáctým, údajně nejminimalističtějším albem Blossoms In Red. „Projekt hyperproduktivního kalifonského hudebníka Bryana Pylea už osm let nasává inspiraci ze všech žánrů, které mu na jeho nikdy nekončící hudební pouti kříží cestu,” uvádí z Genot Centre a dodávají, že se zde potkává drone s ambientem, ale i dream pop s goth-punkem. Naléhavá atmosféra erotického dusna.

Jeho stájový kolega Ricardo Donoso mu není v ničem dlužen, „na svém aktuálním albu Machine To Machine se mu podařilo zkombinovat melodičtější zvuk svých raných EP, která mu vynesli přirovnání k syntezátorovým kosmickým hledačům ze 70. let minulého století, s vyhrocenými sonickými experimenty na hranici mezi moderní klasikou, dronem a technem, kterým se věnoval posledních letech.

Rituál v Žižkostele bude mít futuristický charakter bez náznaku nostalgie. V nově rekonstruovaném prostoru se o finále postárá Dzurillah alias Lumír Nykl, spjatý s rodinou Red for Colourblind a kolektivem A.M.180.  

Ensemble Economique + Ricardo Donoso + Dzurillah, Praha – Žižkostel, 9. 4. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.