The Hives - Lex Hives

The Hives - Lex Hives The Hives - Lex Hives

The Hives - Lex Hives The Hives - Lex Hives

Švédská pětice v černobílých oblečcích, na koncertech egoistický a přidrzlý frontman Howlin’ Pelle Almqvist, hektolitry řízného garážového rock’n’rollu, jedním slovem smršť. To jsou The Hives, pro mnohé srdeční záležitost, pro jiné kapela jako každá jiná, na pár poslechů. Obě strany mají pravdu.

Tvorba kapely se během pěti alb nijak zvlášť nemění, základem je tentýž rytmus, jaký se pouze tu a tam zpomaluje, ale většinou zrychluje, zrychluje a ještě víc zrychluje. Zkrátka pořád dokola, bez inovace. Což jen nahrává skeptikům. Dejte kapele dobře odhlučněnou garáž a nástroje, do nichž se můžou pořádně opřít, a budou spokojeni, může se říct. Něco na tom je.

Jenomže tohle zarytí fanoušci The Hives prostě nemůžou přijmout. Tihle Švédové umí napsat nejednu chytlavou skladbu, která nenechá žádnou nohu v klidu. Šíří se to jako bílá nemoc a nejde to zastavit, hudba The Hives nutně začne cukat posluchačovým tělem. Jak jsou jednou tady, už je nevyženete.

Ani nová deska není jiná, i když potřeba uznat, že předchozí nahrávky byly řekněme možná „hitovější“ a utrženější ze řetězu. Tentokrát jsou The Hives spíše klidnější (stáří?), ovšem to podle jejich měřítek rozhodně neznamená žádný ucajdaný waltz, to se nebojte. Lex Hives si možná neoblíbíte hned na první poslech, s každým dalším to ale bude jen lepší, až se nakonec dostaví osvícení – ou, vždyť oni tam opravdu nemají ani kousek vaty!

Potřebujete dobít energii? Usínáte v autobuse cestou do práce? Hodí se vám nějaký svižný doprovod, co vás dokope k utírání prachu? Nebo zkrátka jen chcete vysypat z hlavy všechny nesmysly? Prosím, Lex Hives.

The Hives jsou vlastně trochu jako Chorvatsko. Půlka národa tam k moři jezdí rok co rok (nejlépe ještě do stejného kempu a na stejnou pláž), protože ví, na co se těšit a co čekat. The Hives vám taky naservírují přesně to, co po nich žádáte. Chcete je? Máte je mít. Naložte s tím, jak je libo. My srdcaři, co jsme se na koncertě švédských garážových rockerů naučili pogovat, budeme desku točit pořád dokola, dokud se v přehrávači neroztaví.

Zlatý hřeb: Take Back The Toys, These Spectacles Reveal the Nostalgics

Zní to jako: „Potřebujete dobít energii? Dejte si The Hives!“

Vydavatel: Disque Hives

Stopáž: 31:14

Body: 5 z 7

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.