JAF 34 – Empty

Umělec JAF 34, nejdříve skrytý za zrcadlovou maskou, pracuje s různými formami prezentace své tvorby a spolupracuje taky s řadou českých hudebníků (Himalayan Dalai Lama, Manon meurt, Houpací koně aj.). Jeho loňský debut Empty se na sklonku roku dočkal kompletního vizuálního ztvárnění, vznikl totiž film ve stopáži celé nahrávky.

„Každá píseň představuje určitou etapu, kterou si každý musíme projít. Zrození. Život. Smrt. A jeho následná reinkarnace. Každý klip k jednotlivým písním má na starosti jiné složení hudebníků, ale i jiné složení filmového štábu. A díky tomu vznikl jedinečný a různorodý příběh, který mě osobně neuvěřitelně těší, protože jsem na něm pracoval od roku 2018,“ komentuje filmovou verzi Empty autor. Zároveň dodává, že celý proces byl pro něj „něco jako mentální rehabilitace a vyrovnání se životem.“

Naposledy (a rovněž v premiéře) jsme JAF 24 zachytili živě v pražském Fuchsu, kde došlo k odmaskování umělce a ukončení projektu, nové tvorby v jiné podobě se však zřejmě dočkáme brzy.

 

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.