Psí vojáci – Žiletky

Agon Orchestra & Filip Topol Agon Orchestra & Filip Topol foto: Karel Šuster

Agon Orchestra představí Filipa Topola, básníka pokousaného od klavíru, ve speciálním provedení.

„Před 22 lety, v létě 2001, jsme na popud Ondřeje Hraba realizovali v Divadle Archa nahrávku Agon Orchestra s Filipem Topolem. Petr Kofroň si z tehdy už z poměrně rozsáhlé diskografie Psích Vojáků vybral 11 písní, které zaranžoval pro 18členný orchestr,” říkají pořadatelé koncertu. „Z celého alba, které jsme pak pokřtili na koncertě v Divadle Archa a vyšlo v zápětí u Indies, však tehdy zaznělo jen několik úvodních písní.”

Teprve tentokrát Archa zažije kompletní provedení. Jedná se tedy o českou premiéru, protože vystoupení na festivalu v Mikulově v srpnu 2023 přerušila bouřka a program nezazněl celý. Ondřej Ježek zároveň zrekonstruoval hlas Filipa Topola, takže orchestr ve středu 4. října doprovodí jeho hlas. Večer uvedou čtením Jáchym Topol a herec Jakub Gottwald, který bude číst z textů zesnulého Filipa Topola. Po koncertě navíc následuje tematická projekce filmu P.V.O. (1990).

Filip Topol & Agon Orchestra, Praha – Divadlo Archa, 4. 10. 23

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.