Návrat matadorů: Gira a Hahn vystoupí v Arše

Swans, Praha Swans, Praha foto: Andrea Petrovičová

Michael Gira se vrací. Tentokrát sólo a s kytarou. Jak slibují pořadatelé (jejichž výčet je delší než většina Girových skladeb), leckdy jde o „intenzivnější a bolestivější zážitek, než koncert jeho legendárních Swans.” Hudebník známý svým upřímným přístupem a maximálním nasazením má se sólovým vystupováním bohaté zkušenosti a do repertoáru řadí jak průřez tvorby své nejslavnější kapely (často ve velmi upraveném pojetí), tak komornějšího projektu Angels of Light či zatím nevydaných skladeb.

Gira, jenž před měsícem vydal svůj knižní opus magnum The Knot, ve kterém shrnuje své povídky, deníky, texty k písním a také artworky a skeče od roku 1974 do současnosti, se do Prahy vrací se svým dlouholetým přítelem Kristofem Hahnem, který jej podpoří neméně výjimečným sólovým setem.

Návrat matadorů experimentální hudby do pražského Divadla Archa sice proběhne až za půl roku, ale lístky na sezení do kapacitně omezeného hlediště mizí s rychlostí adekvátní takové události.

Michael Gira, Praha – Divadlo Archa, 3. 12. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.