Touché Amore Touché Amore Andrea Petrovičová

Precizní fuchsiové multiverzum. Deafheaven v MeetFactory

Slovo Andrey Petrovičové:

Vážení diváci,

v sobotu 21. 9. sa konal v MeetFactory koncert Deafheaven + Touché Amoré + special guest: Portrayal Of Guilt. Bolo tam veľa testosterónu, ale ženích žiaden. Klasika…

(ap)

Slovy Filipa Hastíka:

Sehranost, vyzrálost. První slova, která mě napadají při vzpomínce na sobotní koncert v MeetFactory. Úvodnímu vystoupení Portayal of Guilt očividně chyběla, což bylo o to patrnější ve srovnání s matadory hardcorové scény Touche Amoré. Nejpreciznější set však patřil Deafheaven. Set, který se za rok (od vydání Ordinary Corrupt Human Love, potažmo vystoupení ve vídeňské Aréně) příliš neproměnil a obohacený byl v podstatě o jedinou skladbu – B-side z výše zmíněné desky – Black Brick. Set, který bezezbytku fungoval i napodruhé. Clarkovy vlasy lítají ve vzduchu společně s kytarovými sóly Kerryho McCoye a když nastoupí slayerovský úvod Brought to the Water, chvíli jim tu temnotu a metal věřím. Ne že by na tom záleželo. Deafheaven jsou především zábavní, ať už excentrickým výstupem frontmana (a jeho dokonalou prací s vokálem, resp. mikrofónovým efektem), nebo tím, jak žánry kombinují a ohýbají k obrazu svému. S nadhledem, umem a vyzrálostí. (fh)

Deafheaven + Touché Amore + Portrayal of Guilt, Praha – MeetFactory, 21. 9. 19

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.