Foto: FreiPlatz – opavská klubová noc, Opava – různá místa, 21.–22. 10. 16

Vložte kočku, FreiPlatz – opavská klubová noc, Opava, 21.–22. 10. 16 Vložte kočku, FreiPlatz – opavská klubová noc, Opava, 21.–22. 10. 16 Nela Bártová

Pět měsíců uplnylo od jarní opavské klubové noci alias FreiPlatzu a pro tento víkend pořadatelé připravili podzimní verzi s komornějším, avšak skvěle nabitým programem. Lesní zvěř, Creaticity, I Love You Honey Bunny nebo Panáčika bylo možno zhlédnout v pátek, sobotě vévodily jména jako Bullerbyne, Vložte Kočku, Places, Lazer Viking, Ghost Of You či Ventolin, který byl dle mého názoru jednoznačně nejlepší bod programu. Samozřejmě nechyběla velká řada DJ's, kteří se o zábavu starali až do ranních hodin. Festival byl soustředěn na čtyřech místech, nově například v čerstvě vzniklém Frei Baru, jehož existence měla původně sloužit pouze účelům klubové noci, ale nakonec se z něj dle slov pořadatelů stane oficiální podnik pro elektronickou hudbu. FreiPlatz tudíž nebude mít pro opavskou hudební scénu přínos jen víkendový, ale dlouhodobý. Na to, že byl Frei Bar postaven a vybaven za 12 dní (což si zaslouží obdiv), působí jako velice nadějný prostor.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.