Brněnské kluby Bajkazyl, Sibiř a Vegalité se spojují proti zbrojařskému průmyslu

Brněnské kluby Bajkazyl, Sibiř a Vegalité se spojují proti zbrojařskému průmyslu foto: Stop IDET

Od 6. do 9. října probíhá v Brně několikadenní akce vedená iniciativou Stop IDET, která se vymezuje vůči zbrojařskému veletrhu IDET a obecně proti militarismu, válce a zbrojení. V místních klubech Bajkazyl Brno, autonomním centru Sibiř a v restauraci a klubu Vegalité budou probíhat tento týden přednášky a koncerty, vše zahájí protestní shromáždění na brněnském výstavišti.

V Bajkazylu seznámí ve středu 6. 9. návštěvníky Robert Vlček s problematikou, co je IDET, Jan Májíček má připravený historický exkurz do dějin odporu proti militarismu od roku 1989 dodnes. Nikola Grzybowska pohovoří o hnutí Food Not Bombs, večer podpoří brněnské kapely Jeremy a MMNK spolu s britským post-punkovým duem A Dull Set, nyní usazeným v Praze.

Ve čtvrtek 7. 9. bude přednáškový program pokračovat ve Vegalité – témata nahlížejí rozličnými pohledy na zbrojení, týkají se zbraní a lidských práv nebo také militarizace ve vztahu k umění či klimatickým změnám. Hudební program nabízí hc/punkové kapely Strage di Stato a Aliusterra.

V komunitním centru Sibiř bude následovat jak odborný program zaměřený například na militarizaci mládeže nebo Dny NATO, součástí bude i beseda s jedním ze zakladatelů Food Not Bombs Keithem McHenrym či promítání filmu Běloruský sen. V páteční večer, který by se dal považovat za hlavní program, vystoupí umělci tvořící přehlídku současných mladých nadějí napříč žánry. Koncerty zahájí už déle působící darkwave noisové duo Bloodpact, přidají se Bolehlav, Arleta, Josefina Dusk či elektropopová Icaterina. O závěrečnou party se pak postarají Herna DJ's.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Stop IDET: veletrh smrti, Brno – Bajkazyl, Vegalité, Sibiř, 6.–9. 10. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.