HLUK #1: QOW, Strachkvas, Best Before End, Brno – Bajkazyl, 25. 9. 21

QOW QOW

První edice hudebně-diskusních večerů, které pořádá AlterEcho spolu s Bajkazylem Brno, proběhla 25. září. Zahájila ji diskuze na téma hudebních médií v Česku (brzy zveřejníme záznam) s Milošem Hrochem, Šárkou Kadavou a Tomášem Blatným z kulturního webu Klacek a Markem Hadrbolcem (Radio R, Kids and Heroes).

V hudebním programu se Brnu představil původem káhirský audiovizuální umělec Omar El Sadek, který pod pseudonymem QOW vydal svůj debut Dawafer na pražském Genot Centre. V Brně usazený producent Strachkvas odehrál live set složený z jeho nejnovější tvorby, kde nechyběly ani skladby Blind Worm Variations, v nichž se vzdaluje od post-klubových postupů a směřuje spíše do vod současné abstraktní elektroniky. Konec večírku zajistil Best Before End, sólový projekt Jonáše Svobody (Čau Česko), na pomezí improvizované performance a retro diskotéky.

Akce byla uspořádána v rámci projektu financovaného v roce 2021 z Fondů EHP/Norska, více informací najdete na této stránce. K uspořádání hudebně-diskuzní série HLUK poskytla příspěvek také Nadace Život umělce.

HLUK #1, Brno – Bajkazyl, 25. 9. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.