Nichi Mlebom: Výstřední lo-fi

Nichi Mlebom Nichi Mlebom

Nichi Mlebom se vypořádává s koronavirovou érou a tlakem společnosti na produktivitu jedince a změn, které musel ve svém životě vzhledem ke své profesi učinit, aby se vyhnul všeobjímající existenciální krizi. DIY singl je zamýšlen jako soundtrack k těm dnům, kdy vyjedete za město, projdete se deštěm a oslníte svou existencí zvířata okolo.

Nichi Mlebom je původem z Vídně, od roku 2019 žije v Brně, kde se stal součástí tamní alternativní scény – kromě produkování a nahrávání jiných kapel mimo jiné také spolupracoval s Vendulou Pukyšovou, baskytaristkou sinks. Ta je podepsaná také pod aktuální skladbou. 

„Tenhle song jsem s Vendulou napsal v březnu během prvního lockdownu,” uvádí Nichi Mlebom k pozadí skladby. „Ranní vstávání začalo být čím dál obtížnější a sociální sítě byly zaplavené diskuzemi o tom, kdo je větší ovce – jestli lidi, kteří to brali moc vážně nebo ‚odborníci‘ utlačovaní nošením roušek. S ovcemi jsem vyrůstal na farmě, a tak jsem si řekl ‚ovce znám, napíšu song o tom, že bychom se od nich nějaké té solidarity mohli naučit, když jsou koneckonců v karanténě celý život‘, a pomohlo mi to i cítit se lépe ohledně toho být po nějakou dobu zavřený doma.”

Rakouského multiinstrumentalistu, songwritera a producenta Juliana Werla, který před pandemií jezdil s kapelama jako tour manager, vystupujícího pod pseudonymem Nichi Mlebom, můžete znát též z kapel Land of Ooo či Baits. Spíš než alba, v plánu má zatím vydávat singly jako tento.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.