Ostře sledované songy: 100°C – Eye For An Eye

100°C – Eye For An Eye 100°C – Eye For An Eye

Slibně pro českou scénu zní příprava nové desky kapely 100°C původem z Mariánských lázní.  Soudě tak podle jejich aktuálního singlu Eye For An Eye, který zvukově nezaostává za současným zahraničním popem a přitom nepůsobí jen jako jeho napodobenina. Jednoduchá, ale návyková píseň s výrazným klavírním motivem a bouřící elektronikou míří na popového posluchače, který se nemůže dočkat nového počinu Bombay Bicycle Club. Ale snad v tom bude i víc.

Ústředním tématem alba, které je plánováno na polovinu února a vychází po pěti letech od poslední nahrávky 100°C Brant Rock, je „zrychlenost současného světa. Řada skladeb jeho tempo ctí, ale velká část desky ukazuje tomuto způsobu žití zrcadlo. Rychle sice žijeme, ale neznamená to, že tak i hrajeme,“ říká bubeník Filip Johánek.

Desku produkoval frontman kapely Jakub Johánek ve spolupráci s Alešem Hyvnarem (Al-Yaman, ex-Cartonnage), objeví se na ní vokály zpěvačky Sabiny Feldmanové a zvuk pozounu, tak jako je již u 100°C tradicí, a nově duet se členy projektu Kieslowski.

Oproti předchozímu albu Brant Rock si kapela zvolila subtilnější pojetí písní. „Pomalý příklon ke kytarovému zvuku započatý na minulé desce se dále rozvíjí za neutichajícího proudu zvuků syntetického původu a jemných, Al-eshem naživo dohrávaných perkusí. Pokusů o mohutné údery tak neubylo, pouze se změnilo jejich odůvodnění a jejich časoprostorové umístění“, dodává skupina ke svému hudebnímu vývoji.

Ve videoklipu k Eye For An Eye účinkuje mladá herečka Anna Linhartová.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.