Ostře sledované songy: Father John Misty - Bored in the USA

Father John Misty - Bored in the USA Father John Misty - Bored in the USA

Moje první setkání s Joshem Tillmanem (Father John Misty) bylo poněkud ostudné. Před pár lety jsem se jel podívat do Vídně na Fleet Foxes, z jejichž sestavy jsem do té doby znal pouze frontmana Robina Pecknolda. Když se tedy při předkapele (Alela Diane) posadil na pár songů za bicí jakýsi vousatý chlap, neměl jsem tušení, kdo to je.

To ale měly dvě rakouské babičky, které se v mé blízkosti tehdy nacházely. A div neomdlely, když se Tillman objevil na scéně. Byl jsem si tehdy docela jistý - to budou příbuzné toho chlápka, o Fleet Foxes nejspíš nemají moc páru. Jenže když potom přišli samotní Fleet Foxes, a Tillman znovu usedl za bicí, a babičky zpívaly každý song, došlo mi, že byly prostě jen unešené, že vidí člena své oblíbené, podle povyku možná dokonce nejoblíbenější kapely. Roztomilé.

Nyní se Father John Misty vrací s druhou deskou. První singl nese název Bored in the USA, což je nejspíš parafráze na Springsteenovo Born in the USA. A jedná se o naprostý opak (hudebně) singlu Hollywood Forever Cemetery Sings z minulé desky. Ale nějaký ten Tillmanův typický sarkastický humor samozřejmě nechybí:

Oh, just a little bored in the USA

Save me, white Jesus

Bored in the USA

Oh, they gave me a useless education

...

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.