Julinko Julinko Kateřina Horáčková

Ostře sledované songy: Julinko – Cliffs

Julinko je tajemné duo, o kterém se toho zatím mnoho neví. Teprve včera zveřejnilo svou debutovou desku Hidden Omens, dosud nefunguje na žádných sociálních sítích, dosud se o něm nikdo nezmiňoval. Jisté je tak jen to, že vzešlo z pražských zákoutí a že by se o něm mohlo brzy začít psát více. Žánrově se totiž pohybuje v místech, které česká scéna dosud nestihla znatelně zaplnit.

Zpěvačka s uhrančivým hlasem, Giulia Parin, a doprovodný hudebník Carlo Veneziano (jsou to pravá jména, nebo pseudonymy?) přináší na své prvotině temný, nocí zatížený drone folk, který, jak sami přiznávají, hledá inspiraci uprostřed lesů. Skladba Cliffs prolíná syrovou, plíživou, lo-fi kytaru se skoro až transcendentálním, v ozvěnách rozprostřeným hlasem, pomalu a rozvážně provází hutně budovanou atmosférou přízraků, mlh a stínů. Mrazení v každém tónu, ambivalence všudypřítomného napětí a duševního klidu, která by se dala krájet. Člověk si připadá, jako by se ocitl ve světě Grouper, Jenny Hval, Julianny Barwick či Ô Paon.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.