Ostře sledované songy: The Acid – Basic Instinct

The Acid možná budou jedním z nejvýraznějších debutujících jmen pro rok 2014. Trio, kolaborující napříč třemi kontinenty, začalo na síť prosakovat již během loňského léta – naprosto tajemně, anonymně, pouze prostřednictvím své hudby, kterou zničeho nic pověsilo na soundcloud.

Brzy se však začalo poodhalovat. Nyní je známo, že za The Acid stojí britský DJ Adam Freeland, americký elektronický minimalista Nalepa a australský písničkář Ry X a že debutová deska Liminal je na spadnutí – vyjde 7. července.

Předzvěstí všeho budiž čtyřpísňové eponymní EP. The Acid na něm přináší mámivou a atmosférickou kombinaci abstraktní, ambientní elektroniky, zastřených tepavých beatů, dráždivého kytarového vybrnkávání či náhlých perkusových či elektronických kakofonických zaštkání. Písničkářství nové generace, chtělo by se říct. Spojují vlivy od Jamese Blakea přes Radiohead a Baths po Animal Collective, nabízí avantgardní a inteligentní pop, který by neměl rádia minout obloukem, ale pravděpodobně je, jak bývá zvykem, mine.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.