Ostře sledované songy: Jacek Sienkiewicz – Drifting

Letošní OFF Festival, naše oblíbené prázdninové letovisko, je za rohem. Nekonečná studnice hudební inspirace, z níž vždy posluchačsky žijeme nejméně další rok, i letos nabídne nespočet lahůdek. Jste-li navíc zvědaví na polskou alternativní scénu, není lepšího místa, kde se s ní seznámit. V Katovicích totiž každý rok najdete to nejzajímavější, co polské kluby za dvanáct měsíců mezi jednotlivými ročníky vyplivly.

Jacek Sienkiewicz je jedno z těch jmen, které noční alternativní život v Polsku stimuluje již nějaký ten čas, od června však opět o něco intenzivněji. Varšavský rodák a jedna z nejvýraznějších postav tamní elektronické scény totiž právě před měsícem vydala svou pátou studiovou desku Drifting. Jak naznačuje stejnojmenný singl, Sienkiewicz na ní přináší osobité zádumčivé techno, které se nebojí detroitských tradic ani moderního experimentování (a cizorodých žánrových inspirací, například avantgardního jazzu) a které se otevírá a láme na hranicí vědomí a ve zvukových oparech nabízí psychoanalytickou transkripci vlastní iracionality. Terapeutická diskotéka pro zadumance, vhodná k tančení vně i uvnitř sebe.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na našem facebookovém profilu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.