Psychedeličtí The Flaming Lips, držitelé třech ocenění Grammy, rozhodně nejsou žádní troškaři. Nahráli šestihodinovou skladbu a dílu dali název I Found A Star On The Ground.
Do 30. září sice ještě zbývá pár dní, ale na poslech Operace Kindigo!, třetí studiové desky elektronických Midi Lidí, není třeba čekat dál. Zdá se, že album bude účinnou obranou proti podzimnímu mrholení, mlhám a chmurným stavům mysli.
Billy Corgan, frontman The Smashing Pumpkins, se totiž na Twitteru mimo jiné pochlubil, že je hrdý na pracovní výsledky kapely. A aby podpořil svá slova a navnadil fanoušky, zveřejnil tracklist nové desky.
The Wombats. Že vám to cosi říká, ale už si přesně nevybavujete co? To byla přece ta indie kapela, kolem níž se strhl poprask, když světem prolétl jejich singl Let’s Dance To Joy Division.
Saturn už není jen římský bůh zemědělství a sklizně. Saturn už není jen šestou planetou sluneční soustavy. Saturn, to je totiž zbrusu nový singl ostře rock’n’rollových Kill The Dandies!, kteří na říjen chystají zatím bezejmenné druhé album.
Všeho moc škodí. Prázdniny u moře, kopce zmrzliny a nohy v písku, to je fajn na týden, možná čtrnáct dní, ale kdo by to vydržel dva měsíce? To platí i pro rozjuchaný, vyloženě letní indie rock.
Druhé album Fleet Foxes s názvem Helplessness Blues už je na světě přes půl roku, a tak se kapela rozhodla, že je čas na novou skladbu. Premiérou písně I Let You poctili své domácí publikum v Seattlu.
Je libo jazz trochu jinak než obvykle? Nevšední hudební zážitek vás určitě nemine, navštívíte-li jednu z pěti českých či slovenských zastávek evropského turné jazzového trumpetisty Erika Truffaze.
Tahle indie rocková kapela prostě ví, jak na věc. Jsou z Floridy, jmenují se Surfer Blood (tedy „surfařova krev“) a z obalu loňské debutové desky zírala rozšklebená žraločí tlama.
Indie folk versus elektronika? Že to nemůže fungovat? Může, a dobře. Jako důkaz spolehlivě poslouží skladba Fall Creek Boys Choir, čtyři a půl minuty, které si spolu střihli James Blake a Justin Vernon aka Bon Iver.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.