Fair Price Music Live Sessions dávají prostor další kapele, tentokrát se představují slovenští post-rockoví The Ills. Skladbu 4:17 najdete na jejich dubnovém albu Ornamental or Mental. A komu by se po téhle ochutnávce zachtělo na koncert, volá Bytča (20. 8.) a Trebišov (2. 9.). Nebo pak třešnička na závěr – v listopadu Iceland Airwaves v Reykjavíku.

Víte, co se děje venku, zatímco v noci spíte? Kanadské sestry Tegan and Sara v novém animovaném klipu představují roztomilé fantastické tvory v čele s obrovským fialovým koněm, kteří mají na starost, aby všechno probíhalo, jak má. Skladba Hang on to the Night pochází z nejnovějšího alba Love You to Death. Posvítili jsme si na něj v nedávném Bedekru, bohužel z toho ale vyšlo trochu rozporuplně.

Za alternativní hudbou na vesnici? Proč ne. Zkusit to můžete hned tuto sobotu, stačí se vydat do obce Slavičky, nacházející se sedm kilometrů od Třebíče. Odpoledne, večer a noc tam budou patřit druhému ročníku festivalu Okolojeles. Název není zvolen náhodou, festival totiž probíhá na hřišti obklopeném lesem.

Nakažlivý popěvek vyzývající ke sportování? Po dobu trvání olympijských her není lepší skladby než tahle hitovka od The Drums! Tím spíš, když se surfaři mohou radovat, neboť bylo oznámeno, že jejich sport bude zařazen do programu letní olympiády 2020 v Tokiu. Premiéru si kromě něj odbude také skateboarding, karate a sportovní lezení. Baseball a softball se vrátí po několikaleté pauze.

Na večer 12. září chystá pražský Lucerna Music Bar velmi příjemnou událost. Zahraje tam švédský písničkář Kristian Matsson aka The Tallest Man On Earth, autor čtyř oceňovaných alb.

Letošní léto je nějaké podivné, nadmíru upršené a s neobvyklou dávkou hromů a blesků. Takže jsou dny, kdy je nutné si prosluněné léto vyčarovat aspoň doma v obýváku. Existuje k tomu celá řada desek, my pro dnešek vybíráme The Rip Tide od Beirut a z ní osvědčenou letní skladbu Santa Fe. Ale nezmeškali jste, doufám, že Beirut vydali loni na podzim nové album…?

Česko-polská písničkářka z Českého Těšína, Beata Bocek, vydala letos v lednu nové album pojmenované O Tobje. Jednou z nejvýraznějších písní na něm je určitě skladba Co jo tam bedym robić?.

EL VY? To je Matt Berninger (The National) a Brent Knopf (Ramona Falls, Menomena). Na jejich společném debutovém albu Return To The Moon z konce loňského října najdete 11 písní a skoro ke všem už dvojice vydala taky videoklipy. Ten ke skladbě Sleepin’ Light je předposledním a Matt s Brentem se při jeho natáčení museli docela bavit. Nahlédněte teď s nimi pod pokličku tvorby trikových záběrů.

Jednou to asi přijde na každého písničkáře. Najednou se vám texty o vašem vnitřním světě, láskách a strastech zdají být prázdné, bez schopnosti cokoli důležitého sdělit. Norský muzikant Moddi to nejvíc pocítil v lednu 2014 před koncertem v Izraeli, který nakonec zrušil, aby vyjádřil nesouhlas s probíhajícími konflikty, ale také proto, že se mu v takto drásané zemi zdálo nepatřičné se svou tvorbou vystupovat.

Už od roku 1992 vybírají hudební kritikové, producenti a lidé pohybující se v hudebním průmyslu nejlepší britské album daného roku. Organizátoři Mercury Prize 2016 právě odhalili dvanáct desek, které se o tuto poctu i finanční odměnu v jednom utkají.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.