Slavičky u Třebíče tuto sobotu ožijí festivalem Okolojeles

Slavičky u Třebíče tuto sobotu ožijí festivalem Okolojeles

Za alternativní hudbou na vesnici? Proč ne. Zkusit to můžete hned tuto sobotu, stačí se vydat do obce Slavičky, nacházející se sedm kilometrů od Třebíče. Odpoledne, večer a noc tam budou patřit druhému ročníku festivalu Okolojeles. Název není zvolen náhodou, festival totiž probíhá na hřišti obklopeném lesem.

Program, který startuje ve dvě hodiny odpoledne, slibuje české i zahraniční interprety různých žánrů. Představí se zde polská dvojice BoW se spojením kláves a bicích, fanoušky post-rocku/metalu potěší belgické instrumentální trio Terraformer. Vítrholc přivezou recitaci básní v kombinaci s elektronickou instrumentální hudbou a divadelní improvizací. Elektroniku bude zastupovat producent Smeti z labelu Bűkko Tapes, ale taky elektro-kytarově-psychedelický projekt P.O.P (Protocols of Paranoia).

Festival pořádá mladá generace přímo ze Slaviček a okolí. „Chceme přinést obyvatelům Slaviček kvalitní hudební zážitek a zároveň je zapojit do programu festivalu skrze doprovodné aktivity, a tím oživit místo příjemnou a pestrou zábavou,“ vysvětluje iniciativu dramaturg a jeden ze zakladatelů akce Tomáš Palát. Okolojeles si klade za cíl ale víc než jen zábavu, proto pozval i dvě neziskové organizace.

Festival finančně podpořila Nadace Život umělce.

Vstupenky v předprodeji seženete na 100 Kč, na místě za 160 Kč. Pro bližší info a kompletní program klikejte na stránky festivalu.

Okolojeles, Slavičky u Třebíče, 13. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.