Severoirská kytarovka Two Door Cinema Club, jež navštívila Českou republiku i Slovensko na festivalech Rock For People a Pohoda, vydá své druhé album pojmenované Beacon 3. září. Kapela spolupracovala na desce s producentem Jacknifem Lee (Bloc Party, Snow Patrol, U2).
Těžko byste hledali po všech stránkách nadějnější britskou kapelu, než jsou Bombay Bicycle Club. Navzdory komplikovanějšímu názvu, který tato čtveřice z Londýna „ukradla“ řetězci indických restaurací, jejich hudba vzniká s lehkostí a spontánností.
Vzpomněl by si ještě někdo před dvěma lety na Keane? Jistě, v roce 2004 vydali svůj debut Hopes and Fears, který je vyhoupl na špičku britské hitparády. Teď jsou zpátky s novou deskou Strangeland, po čtyřech letech od vydání poslední studiovky.
To jméno je trochu divné a dost možná vám stále ještě nic neříká, ale tu písničku jistě znáte. Somebody That I Used To Know se stala celosvětovým hitem, dokonce dosáhla vrcholu americké Billboard Chart a dostala na kolena i žebříčkovou hvězdu Adele.
Londýnští indie folkaři Mumford and Sons oznámili na jednom ze svých koncertů datum vydání svého připravovaného alba. Nástupce jejich debutu Sigh No More vyjde 24. září, jak uvedl server NME.
Florence and the Machine po vydání úspěšné desky Ceremonials stačili během koncertování natočit také titulní píseň s názvem Breath of Life k připravovanému akčnímu fantasy Sněhurka a lovec.
Dnes brzy ráno svět ztratil další významnou osobnost hudební historie. Donna Summer, držitelka pěti cen Grammy, prohrála svůj boj s rakovinou a zanechala po sobě tři dcery, které měla se zpěvákem Brucem Sudanem.
Kasabian úspěšně pokračují v natáčení videoklipů k jejich poslednímu albu Velociraptor!. Jen pro přehlede si připomeňme, že jako singly už vyšly skladby Switchblade Smiles, Days Are Forgotten, Re-Wired, Goodbye Kiss a pátým v pořadí je novinka Man Of Simple Pleasures.
Houdini byl od začátku jednoznačný hit z jejich zatím jediné desky Torches, ale svého plnohodnotného samostatného vydání na singlu se dočkal až nyní, poté, co měl minipremiéru pouze ve Velké Británii jako promo singl již před rokem.
Kytarovek není nikdy dost. A zejména takových, které zní osvědčeně, ale mají v sobě potenciál rozvíjet se vlastním směrem. Můžete namítnout, že Howler jsou americká kopie Razorlight. Na první pohled a poslech možná. Ale když jim dáte šanci...

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.