Před víc než půl rokem Kabinet rozezněly jemné tóny islandské zpěvačky Sóley, teď se Island do Kabinetu vrací, jen v trochu jiné podobě. Fource Entertainment se podařilo odchytit rapery Úlfur Úlfur.

Ou šit, v Kabinetu bude vesnická tancovačka! Po roce nás zas navštěvují kluci z Opaku Dissu. Minulý rok jako předskokani Chrise Travise rozpoutali kotel, tak to jdeme zopáknout.

Elektronický festival Echoes, pravidelně pořádaný na brněnské Flédě, po francouzském producentovi Rone uvede 3. listopadu další významné jméno: Maxe Coopera.

Živá elektro nálož na pomezí downtempa, dreampopu a IDM jde ruku v ruce s éterickými projekcemi a tancem ve slowmotion, zní oficiální definice Lowmoe. Původně sólový projekt Štěpána Kopečného (z Creaticity se postupně překřtil na Lowmoe) tento rok slaví dvě zásadní události; dubnové vydání debutové EP Authentique a červencové připojení nového člena – Nely Bártové.

Hip-hop, samply, mluvené slovo a volný jazz. Hardcore poezie se mísí s energickou elektronikou a úderným punkem. Moor Mother, hudebnice a básnířka z Filadelfie, se ale raději definuje pojmy jako „time traveller“ nebo „truth teller“. Camae Ayewa je obhájkyní afrofuturismu, hnutí, které kreslí utopické vyhlídky pro černou kulturu. Její debutové album Fetish Bones, v jehož zvukové krajině prochází černošskou historií, bylo vyhlášeno jako jedno z nejlepších experimentálních alb roku 2016. Silný hlas této bojovnice zazní spolu s minimalistickým norsko-dánským duem Owl brněnskou Prahou.

1flfsoap + François Svalis + Lowmoe, tři skvělé hudební projekty za jeden večer. Experimentální boyband z Brna, deep house producent z Olomouce a audiovizuální duo z Opavy. Brněnským Kabinetem Múz zazní překrásné uskupení živé elektroniky.

V brněnském Bajkazylu se již 12. 10. spojí německý post punk, český nightmare pop a post-internerový vaporwave. A prsty v tom má jeden z členů AlterEcha.

Po letní návětěvě festivalu Creepy Teepee se švédský kolektiv Drain Gang znovu vrací do Česka, tentokrát do brněnského Kabinetu Múz. Drain Gang aka Gravity Boys je spojení raperů Bladee, Ecco2k, Thaiboy Digital a producenta Whitearmor.

Nad trenčínským letištěm se vznáší očekávání, festivalové vlaječky vlají ve větru. I toto léto slibuje Pohoda příjemný zážitek. Většina návštěvníků areálu, ať už jde o teenagery, studenty nebo rodiny s dětmi, tu není poprvé. Díky rozsáhlému programu si tu každý najde to svoje a v naprosté symbióze se tak mezi horami obklopujícími Trenčín prolínají rozdílné zážitky.

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.