Stínítko. Tajemná zpověď sólového projektu Čáry života

Čáry života Čáry života

Jan Boroš z Fiordmoss bere do rukou deníček a ve svém rodném jazyce do něj píše příběhy o lidech, které zná nebo potkává. Cestuje z místa na místo a v cizích bytech texty zhudebňuje, pomocí svého počítače nahrává. Píše se rok 2012 když, tou dobou právě v Berlíně, dává život svému sólovému projektu Čáry života

Nesourodé zvuky, pomalé a smutné. Záznam času a vzpomínek. Devět nejlepších verzí nashromážděných během šesti let seskupuje pod album s názvem Stínítko a pod labelem Bumbum satori stanovuje datum vydání na 1. června. Do světa už ale vypouští první nadějný příslib, klip k citlivé milostné písničce Svatební.

Tvoří jej záběry na obraz fiktivní, dokonalé dívky, kterými čas od času problikne záznam reálné vzpomínky. Vyrenedrovaná tvář s instagranovými filtry kontrastuje s jemnou písní i s rozostřenými videi. Touha, něha, nedosažitelnost. Je potřeba si domýšlet a hledat významy. Písnička Svatební je – stejně jako má být celé Stínítko – tajemnou zpovědí o něčem dávném a intimním. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.