4 + 4 dny v pohybu s hudbou GOODGOOD či Františka Skály

František Skála a Třaskavá směs František Skála a Třaskavá směs foto: 4 + 4 dny v pohybu

Mezinárodní festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu kromě výstav a performancí nabízí také hudební program. Ve spolupráci s GOODGOOD proběhne v Nové strašnické škole v Praze série akustických koncertů, koncert Františka Skály s Třaskavou směsí a vysílat odsud budou také třeba moderátoři pořadu Reflektor.

Večer pod názvem Atmosféra je… teď a tady slibuje zhmotnit moc přítomného okamžiku u zážitku z intimního koncertu. Výstavní prostor ve čtvrtek 16. září obohatí netradiční hudební vystoupení. „Václav Havelka III [zahraje] sólo na kytaru, Terezie Vodička Kovalová sólo na violoncello, Sára Vondrášková aka Never Sol ve speciálním synth/modular setu, Marwan Alsolaiman zahraje na loutnu a další tradiční nástroje, Vojta Nýdl z Clarinet Factory společně s Vítem Křišťanem zahrají písničky z nové a nádherné desky Dítě z větru a Vi Huyen Tran (Viah) vystoupí sólo se svým ambientním aroma setem,“ říká Pierre Urban za GOODGOOD a dodává, že lze očekávat písničky, jam, improvizace a romantismus v brownfieldu.

V neděli 19. září na tom samém místě vystoupí František Skála s Třaskavou směsí (Petr Nikl, Mira Černý, Petr Tichý a Ondra Černý). Kromě Skálova alba Debut (2021) pořadatelé slibují „autorské písně širokého žánrového rozsahu” a znít to má „vážně, nevážně a něco mezi”.

Vstup na většinu akcí festivalu je volný či na rezervaci, více na stránkách festivalu.

4 + 4 dny, Praha – Nová strašnická škola + Vzlet, 9.–26. 9. 21
Atmosféra je… teď a tady, Praha – Nová strašnická škola, 16. 9. 21
František Skála a Třaskavá směs, Praha – Nová strašnická škola, 19. 9. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.