Acute Dose budou křtít v Brně, doprovodí je Aid Kid a Jakub Šimanský

Acute Dose Acute Dose

Zastihnout Acute Dose zatím není kdovíjak jednoduché, nejméně Brněnským se však na sklonku února poštěstí. V sklepních prostorech Skleněné louky jedna z nejzajímavějších současných českých kytarovek provede kolaudaci svého druhého eponymního alba, přidají se Aid Kid a Jakub Šimanský.

Kultovní prostor, v němž je trochu vlhko, sychravo, ale v úhrnu zpravidla tak, že to zahřeje u srdce, berme jako vhodnou lokalitou ke křtu ležérní, přitom ambiciózní, spontánní, přitom precizní desky, kterou jsme zařadili do našich bilančních žebříčků„Prostě hrajeme, každý si najde svůj prostor a nakonec z toho něco vyleze. Moc si do toho ani nekecáme,“ uvádí za kapelu, která v Brně zahraje 22. února, její zpěvák David Pšenčík.

První burčák na Hané od chlapíka, kterej mezi pásovou výrobou propadl starýmu americkýmu country,” uvádí se k tvorbě Jakuba Šimanského, jehož je jindy možné zastihnout s Unnou či Baalzac. Spříznění očividné, láska na první poslech. Také jeho Face To Face Against American Primitivism In Eastern Europe Vol. 1 jsme zařadili mezi nejlepší alba za minulý rok. 

Do třetice se na Skle objeví Aid Kid, výherce loňské Vinyly s přislibem mírně odlišného světa, elektronikou protkaného live setu, zatímco krevní skupina zůstává stejná.   

Křest Acute Dose + Aid Kid + Jakub Šimanský, Brno – Skleněná louka, 22. 2. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.