Albert Romanutti s Janem Foukalem sami doma. První česká bromance má svůj originální soundtrack

Albert Romanutti a Jan Foukal Albert Romanutti a Jan Foukal foto: Zuzana Panská

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Filmař a muzikant Jan Foukal a Albert Romanutti, známý hlavně jako ústřední postava Bert & Friends, vstupují společně na plátna kin s první českou bromance. Jde o zcela nový žánr, který by se dal popsat jako bratrská romance o mužském přátelství. Na půdorysu osmatřiceti metrů čtverečních ve sdíleném bytě nechali vzniknout jak snímku s prvky mockumentary, tak i novým autorským písním. Vítejte u nich doma.

Dokumentární komedie Sami Doma bude mít předpremiéru na jihlavském festivalu v soutěžní sekci Česká radost, a to hned na třech projekcích, po nichž vždy proběhne diskuse s oběma tvůrci. Ta první je plánovaná na čtvrtek 27. října, kdy zároveň vychází stejnojmenné hudební album k filmu.

„Během natáčení jsme seděli normálně v kuchyni, s tužkou v pokoji nebo u piana a songy vznikaly dost samospádem. Hudba je svět, do kterého muzikant může vždycky hezky odcestovat a dělá mu to dobrou náladu, a člověk tak přirozeně reflektuje i dobu, která se děje za okny,“ říkají ke vzniku soundtracku jeho autoři.

O duchu a náladě třinácti skladeb na desce leccos napovídá právě vydaný videoklip. „Písní Gejzír se hlásíme k zalíbení v tom nejkrásnějším československému šansonu, barvách klavíru a vůni inkoustu. Nejsme Hapka a Horáček, ale náš odvážný film je příspěvkem na scénu klasické pop music,“ říkají Foukal a Romanutti.

Speciální projekce snímku v českých kinech se odehraje 16. listopadu a po ní bude následovat koncert obou protagonistů a hudebních tvůrců, kteří zahrají písně z filmu a pokřtí novou desku Sami doma. Program odvysílají kina uvedená v tomto seznamu. Jan Foukal propojil svět hudby a filmu už ve svém loňském hraném debutu Marťanské lodě, v němž obsadil do hlavních rolí frontmana Květů Martina E. Kyšperského a Elišku Křenkovou.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.