Americký písničkář Rickolus dnes odstartuje své české turné

Velký kamarád Astronautalise. Dokonce prý ten nejtalentovanější chlápek, kterého tento americký rapper zná. Taky ten, který mu napsal hitovku Measure the Globe. Přesně takhle je v těchto dnech prezentován americký písničkář Rickolus, který při své první návštěvě v Česku zahraje hned v devíti městech.

Není se čemu divit, že ve spojitosti s Rickolusem tak často padá jméno jeho poněkud slavnějšího krajana. Ten si totiž u nás během let vytvořil takovou fanouškovskou základnu, že to z titěrných klubů dotáhl až do pražského Lucerna Music Baru. (Navíc, menším klubům se stále nevyhýbá.) A lidé na něj slyší. Až si člověk říká, zdali tato prezentace není Rickolusovi trochu na škodu, žánrově jsou totiž tihle dva dost rozdílní, zatímco první jmenovaný staví na rapu a především svém energickém projevu, Rickolus je ve své podstatě vlastně obyčejný písničkář se španělou.

Na českém turné představí hlavně skladby ze svého nového dvojalba Troubadour. To původně nebylo záměrem, nicméně při pohledu na stovky písniček mu žena poradila, ať se je nesnaží zbytečně redukovat a dvojdesku vydá. Ve své diskografii už má však tento plodný autor zářezů více, loni vydal nahrávku Coyote and Mule, v roce 2009 pak album Youngster, z něhož pochází také ukázka výše.

Své turné začne Rickolus už dnes večer v plzeňském Pohoda Music Clubu, zakončí jej pak koncem listopadu v pražské kavárně Potrvá.

Rickolus v Česku:

14/11 Plzeň

15/11 Břeclav

16/11 Broumov

17/11 Kutná Hora

18/11 Ústí nad Labem

26/11 Jihlava

27/11 Brno

28/11 Rožnov pod Radhoštěm

29/11 Praha

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.