Thalia Zedek přijíždí do Česka, zahraje v Praze nebo Kopřivnici

Thalia Zedek přijíždí do Česka, zahraje v Praze nebo Kopřivnici

Už dnes začíná česko-slovenské turné Thalia Zedek Band, v jejímž čele stojí kultovní americká písničkářka a kytaristka Thalia Zedek. Zastihnout ji budete moci na čtyřech koncertních zastávkách: dnes Brno, zítra Trenčín, ve čtvrtek Kopřivnice a na závěr pražská kavárna Potrvá.

Thalia Zedek patří mezi výrazné postavy americké kytarové scény osmdesátých a devadesátých let. Dnes už pětapadesátiletá hudebnice na sebe poprvé upozornila jako členka Live Skull a Uzi, v devadesátých letech pak s Chrisem Brokawem ze slowcorových Codeine vytvořila oceňovanou kapelu Come. Kromě sólové tvorby pak působí společně se členy Karate a The Neptune ve skupině E, kterou jste mohli v zimě potkat na turné po Česku.

V posledních letech Zedek vydává sólové nahrávky na chicagském labelu Thrill Jockey (Pontiak, Lightning Bolt, Tortoise), její v pořadí už šestá s názvem Eve vyšla loni v létě. „Její kytara je ta nejsmutnější kytara široko daleko a její hrubej hlas je hořkost a zklamání samo. Když píšu o muzice, většinou jen v nadšení usměrňuju příval vět, obratů a myšlenek; pokud jde ale o Eve, tak je spíš hledám. Všechno je tady řečený tak syrově a vlastně nemilosrdně, že mi docházejí jak slova, tak dech," píše na webu Silver Rocket v recenzi na její poslední desku Aran Epochal.

Turné Thalia Zedek Band začne už dnes v brněnském Bajkazylu, poté se Zedek vypraví na Slovensko, do kopřivnické Mandaly (kde zahraje se slovenskými The Jelly Belly) a s Českem se rozloučí 14. dubna koncertem v pražské kavárně Potrvá.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.