Analogová myš českého experimentu B4

Analogová myš českého experimentu B4

Krautrock-noise-east bloc psychedelic, tak zní vlastní žánrové vymezení na stránkách českého unikátu B4, který mimo jiné získal za album Didaktik Nation Legendary Rock cenu Vinyla. Jedna z nejosobitějších kapel u nás nyní do světa vysílá nové dílo pod hlavičkou labelu Polí5, taktéž mimo jiné ověnčeného Vinylou.

Album je od středy 14. října dostupné prostřednictvím služby Bandcamp, kde je nyní deska volně k poslechu a koupi za libovolný příspěvek. Die Mitternachtmaus, jak se novinka nazývá, je poctou undergroundové legendě The Plastic People of the Universe. Jde o (poměrně výrazné) úpravy písní ve stylu německých Kraftwerk za použití analogových syntezátorů a historické elektroniky. Proměnou prošly i texty Egona Bondyho, jež byly přeloženy do němčiny dramatikem a fyzikem René Levínským.

B4 plánovali tento projekt několik let, a nakonec se k němu odhodlali letos, kdy se sešli ve studiu a začalo natáčení. Absentuje kytara a živé bicí nahradila mašina Dynacord Percuter z roku 84. Vznikl tak originální počin na pomezí elektroniky a psychedelie, který stojí za pozornost.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.