Arleta Arleta

Arleta vydává debutové EP. Klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus

Arleta pojímá rap jako terapii, hru a školní práci. Debutové Ability To Damage Plant vznikalo pod producentským dohledem Davida Herziga (Noise.kittchen, Bert & Friends), představováno je slovy „holčičí hlas, křehkost a bázeň” či „hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda”.

„Nedokážu pomoci poškozenému světu, ve kterým fungujeme, ale můžu pohnout s podstatou subjektu – mě. Vše je ale také hra,” říká Arleta, která svým EP představuje manifest čehosi pokaženého v každém z nás. „Hraju, hrajeme si, všichni máme nějaký role. Nejistotu a strach schovávám do silnejch slov. Můj vlastní pohled na erotiku a sexualitu v textech mi pomáhá udržovat svou ženskost v jinak převážně mužském světě rapu.”

Arleta začala s rapováním doma okolo roku 2018. S nahrávkou jí producentsky či mixem pomohli David Herzig, Jakub Šindler anebo Gaex. Průvodní video níže je výsledkem společné školní semestrální práce studentů Scholastiky, kde Arleta studuje. Grafiku vytvořil Matěj Martinec, video Vladislav Dvoev.

Koncertní debut si Arleta odbyla na letošní Transformě v Táboře, kde vystoupila ve společném setu s Edův syn a Fvck_Kvlt.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.