Audiotip: Deaths pouští novou skladbu, připravují k vydání EP

Že se Berlín opět stává místem kulturního rozkvětu anebo že nejméně začíná do svých spárů zas a znovu stahovat zajímavé tvůrce, je opět aktuální. Už před drahnou dobou se přesunuli Fiordmoss, nedávno sem doprovodili For You Katrina, tedy rodinné příslušníky z Fathermother, a dnes svítí na vybíleném profilu Deaths (původně Girls On Drugs) popisek „mrtvý kolektiv, který se roku 2013 setkal v Berlíně“, Německo.

Nehledě na kořeny, vydali Igor Bruso a kol. krásnou skladbu. Skladbu, která tklivě zvoní, kolébá, a podmanivá otevírací pasáž přechází v rozpačité, přesto sebevědomé šveholení – v němž basové linky vstřebávají zastřené vokály –, a bobtnavě vyvěrá; není zde žádný cvalem zdolaný vrchol, něžně předenou rovinu narušují jen křehce vržené střípky, tak akorát nahlas, div neslyšně. Jestliže chcete kamarády, mluvte s Jamesem Blakem anebo Darkside, vyvolejte The Bridgeheads. Láska a smrt.

Včera vydaná skladba spadá pod chystané EP, které světoběžná skupina chystá k vydání pod názvem Chapter One: Blame Me. Dle slov Brusa přijde již brzy. Lonewolves si poslechněte níže, a když propadnete, můžete si ji i stáhnout.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.