Audiovizuální sauna provede řemeslem umělecké kritiky

Audiovizuální sauna provede řemeslem umělecké kritiky

Jak psát o hudbě, filmech, videohrách nebo experimentech v současném umění? Audiovizuální sauna je čtyřdenní workshop umělecké kritiky určený nejen studentům, ale všem, kdo chtějí rozvíjet své kritické myšlení. V pěti veřejně dostupných přednáškách se zkušení lektoři budou zabývat tématy audiovize, tvůrčího stylu psaní, videoherní publicistiky, ale také experimentálním uměním a související odbornou kritikou. Dalším zajímavým podnětem bude rovněž otázka psaní o genderu, videu a hudbě, která stále rezonuje ve společnosti a v hudebním videoklipu jsou různé pohledy na genderovou problematiku velkým fenoménem.

Na diskuze naváže v neděli 25. dubna od 13:00 tvůrčí workshop pro deset registrovaných účastníků. Procesem tvorby uměleckých recenzí provede Klára Feikusová a Vojtěch Rynda. 

Přednášky budou přístupné online na události akce, kde najdete i podrobnější program a jména jednotlivých lektorů. Projekt je podpořen Fondy EHP a Norska.

Audiovizuální sauna: online workshop umělecké kritiky, 22.–25. 4. 20

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.