Beseda 2020 ohlašuje první účinkující

Beseda 2020 ohlašuje první účinkující

Beseda u bigbítu už pomalu klepe na vrátka. Osmadvacátý ročník festivalu v Tasově u Veselí nad Moravou sice proběhne až v letních dnech 31. července – 1. srpna, ale už nyní pořadatelé odtajňují několik jmen z line-upu.

Jedním z nich je londýnský post-punkový objev Snapped Ankles. Skupina, která si vyrábí své vlastní syntezátory, si v České republice zahraje poprvé. Dále v programu září také patnáctičlenná kapela Zvíře jménem podzim, jejíž vystoupení bude patřit zřejmě k posledním šancím tuto sestavu vidět naživo, a další výrazná slovenská písničkářka Katarína Máliková (loni to byla Katarzia). Domácí účinkující zastoupí také elektronický projekt B4 s novou deskou Plastová okna, díky níž mají nominaci na Vinylu stejně jako projekt Rouilleux nevšedního písničkáře Luboše Rezka, který se na Besedě také objeví s posledním albem Lycanthropic Sounds.  

Ze starých známých dorazí melancholické duo Post-hudba se stále aktuální nahrávkou Není na co se těšit a Tomáš Kopáček s lo-fi kytarou a projektem Black Tar Jesus. Z nováčků se na Besedě ukáže brněnská post-punková trojice sinks a česko-vietnamská zpěvačka Viah, vítězka soutěže Czeching 2019, která zastupovala Česko na loňském Eurosonicu. Tvrdší jádro posluchačů potěší hardcorová šleha Decultivate, tanečky zajistí trio Mutanti hledaj východisko či maďarské kvarteto Freakin’ Disco.

„Klíčový je pro nás komfort návštěvníků a atmosféra v areálu. Omezenou kapacitu dvou tisíc lidí tedy ani letos nebudeme navyšovat,“ dodává ředitel festivalu a dramaturg Pavel Uretšlégr k prvním střípkům z programu. Další vlnu potvrzených kapel pořadatelé oznámí na jaře.

Beseda u bigbítu 2020, Tasov u Veselí nad Moravou, 31. 7. – 1. 8. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.