Beseda u Bigbítu představuje první část programu: Astronautalis, Muchow, návštěva z Nizozemska a perly české alternativy

Beseda u Bigbítu Beseda u Bigbítu Marcel Skýba

Oslavou čtvrtstoletí to nekončí, spanilá hudební jízda Besedy u Bigbítu pokračuje po dvacáté šesté. Příznivci malého festivalového kultu si mohou do kalendářů poznačit datum 3.–4. srpna. A zároveň se začít těšit na vytříbený hudební program.

Jako prvního z headlinerů představují organizátoři hudebního veselí v Tasově u Veselí nad Moravou amerického rapera Astronautalise, v Česku již několik let pečeného vařeného. Z Nizozemska si Beseda pozvala formaci Blue Crime, noiasře, které si vyčíhla na slovinském showcase festivalu MENT. Koncertní návraty tuzemských klubových velikánů pak obstarají post-hardcoroví Lvmen a hudebník a producent Jan P. Muchow.

Beseda je známá svým fokusem na nejčerstvější vítr z české a slovenské scény. Nejinak tomu bude tentokrát. Česko zastoupí silná kytarová vlna v podání Pacino, čerstvých držitelů ceny Vinyla, Sýček a ±0, na zasněnější a naléhavější notu pak zahrají cenou Apollo ověnčení Kalle, post-rockoví Cold Cold Nights a dreampopoví Billow. Žánrově nespoutaný vír rozehrají Nauzea Orchestra a nevyzpytatelné electropopové sety přidají VentolinJohuš Matuš DJ Myslivec. Ze Slovenska zatím přislíbili účast civilní rapeři Modré hory, alternativně-popová stálice Fallgrapp, potemnělí elektronici Elections in the Deaftown a indiepopoví novicové Tolstoys

Lahoda již nyní, a to ještě druhá půlka kapel brzy přibude. Při letním harmonogramu budeme s Besedou počítat.

Beseda u Bigbítu 2018, Tasov u Veselí nad Moravou, 3.–4. 8. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.