Björk podporuje dále album Biophilia, na podzim vstoupí do kin

Björk, foto Carsten Windhorst Björkfoto: Carsten Windhorst

Téměř tři roky od vydání zatím posledního alba islandské zpěvačky Björk vyjde také jeho koncertní záznam. Toho se fanoušci dočkají poté, co bylo album představováno jako první album typu aplikace pro iPad a jiná mobilní zařízení, a poté, co sloužilo také ve školách. Koncert, který se odehrál londýnském sále Alexandra Palace, proběhl 3. září 2013. Vyhlášenou experimentátorku zachytila při činu režisérská dvojice Nick Fenton a Peter Strickland. Z Karlových Varů je pak slyšet, že je záznam „dokreslován kolážemi tektonických desek, DNA, Měsíce, hub a jiných obrazů z oblasti vědy. Výsledný snímek úchvatně ilustruje skladby a koncepty projektu Biophilia, ale i jiné klasické skladby z dřívějších let jedinečné kariéry Björk. “

Nejde ovšem o první zjevení Björk na stříbrných plátnech, kromě dokumentárního Screaming Masterpiece natočila zpěvačka s Larsem von Trierem také snímek Tanec v temnotách. Björk: Biophilia Live už byl k vidění během letošního ročníku karlovarského filmového festivalu, do kin poputuje 20. října.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.