Pohoda i Colours of Ostrava se radují: Přijede Björk

Björk - Vulnicura Björk - Vulnicura

Island byl dlouhodobým cílem Pohody a Colours zase mrzelo, když před pár lety její účast kvůli nemoci odpadla. Björk přijede na dva největší česko-slovenské hudební svátky, aby paradoxně udeřila na potemnělou strunu.

Její předčasně vydané album Vulnicura, nad nímž držel ochrannou ruku zázračný Arca, se totiž věnuje rozpadu manželství. V rozhovoru pro server Pitchfork se islandská zpěvačka svěřila, že vlastně netuší, jak některé skladby dokáže živě přednést – neboť takový desetiminutový opus Black Lake si v té době ani nedokázala přehrát. Bolestivá zkušenost, skrz jejíž umělecký přerod recenzenti nahrávku vychvalují (oproti těm předchozím, rozpačitým albům), je ústředním tématem devátého, téměř hodinu trvajícího alba. Na tom se kromě Arca, který má vystupovat po jejím boku a turné i otevírat (!), ve finále podílel ještě The Haxan Cloak, další elektronický virtuóz.

Jak Pohoda, tak Colours už mají pár dalších jmen ohlášených.

Pohoda 2015, Trenčín - letiště, 9.–11. 7. 14

Colours of Ostrava, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice, 16. – 19. 7. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.