Bludný kámen vyhlašuje open call. Vyzývá umělce k prezentaci online

Bludný kámen vyhlašuje open call. Vyzývá umělce k prezentaci online

Kulturně-organizační spolek Bludný kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na zasílání uměleckých projektů, performancí a jiných uměleckých aktivit určených k prezentaci prostřednictvím streamu či online. Open call je primárně určen výtvarným umělcům a umělkyním, performerům a performerkám, hudebníkům a hudebnicím (nejen) na volné noze, jejichž živobytí je ohroženo současnou nouzovou situací.

Cílem je představit veřejnosti své umělecké aktivity – může jít o performance, online výstavu, koncert, přednášku, prohlídku ateliéru nebo představení současných projektů, třeba formou streamování průběhu práce. Akce budou živě vysílány prostřednictvím facebookové stránky Bludného kamene v předem ohlášených termínech a časech, pravidelně každý čtvrtek večer. Jako první vystoupil 19. března Hubert Kostkiewicz, polský kytarista avantgardních jazz-punkových Kurws.

Projekty vybírá a hodnotí komise složená z členů Bludného kamene. Deadline pro nejbližší čtvrteční stream je nejpozději v úterý do 12:00. Bližší informace k požadavkům a podmínkám zájemci najdou na facebookové stránce projektu Izolovaná spojení – Isolated connections. Za realizovaný stream je nabízen symbolický honorář 1000 Kč a zúčastnit se mohou i zahraniční umělci.

„Hlavním zájmem Bludného kamene je mapování a prezentace současného uměleckého dění v podobách, které se mnohdy ocitají na okraji zájmu veřejnosti, čímž nabízí důležitou alternativu k hlavnímu kulturnímu proudu v regionu,“ upřesňují zástupci spolku své dramaturgické zaměření.

Izolovaná spojení – Isolated connections, Bludný kámen online, od 17. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.