Bohuslav Martinů ve světě mechanického techna

Graham Dunning Graham Dunning Julien Kerduff

Před rokem se v Londýně odehrála hudební akce Inspired By Martinů, živý improvizovaný set přetvářející motivy významného českého skladatele do více či méně elektronické osnovy. Tento projekt se nyní dočkává volného pokračování s názvem Autour de Martinů a z Anglie zamíří již 9. listopadu do žižkovského prostoru Punctum – Krásovka.

V hlavní roli se představí Graham Dunning, britský hudebník, který se proslavil především fenoménem tzv. mechanického techna. V něm jde o souhru sesbíraných zvuků předmětů každodenní, užitné potřeby, které následně Dunning pomocí analogových a elektronických nástrojů skládá do systematické zvukové struktury. Dunning přitom nezná hranic, takže mu nedělá problém kombinovat ruchy rozbitých vinylů s plastovými hluky pingpongových míčků.Field recordings po detroitsku, dalo by se říct.

Dunningovi bude sekundovat Robert Barry. Hudební kritik, spisovatel a DJ nejprve představí svou nejnovější knihu The Music of the Future, v které mapuje souhrn neúspěšných prognostiků posledních dvou set let, předpovídajících zaručené vize hudební budoucnosti. Následně se přidá k Dunningovi a spolu s ním se pustí do improvizovaného „remixování“.

Dobrou zprávou pro ty, kteří nebudou moci tuto netradiční performanci vidět naživo, budiž fakt, že koncert bude ke slyšení také na vlnách Radia Punctum.

Graham Dunning + Robert Barry, Praha – Punctum–Krásovka, 9. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.