Boris Carloff v říjnu vydá druhé album

Boris Carloff, Valašský Špalíček, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13, foto Libor Galia Boris Carloff, Valašský Špalíček, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13foto: Libor Galia

Mistr zvuku ověnčený cenami Apollo i Anděl a ódami jím produkovaných kapel, Boris Carloff, chystá nástupce debutové desky The Escapist. Album, které zatím neodhalilo svůj název, se chystá k vydání na 17. října. Nahráno a dovyprávěno bylo v magickém prostředí Islandu. „Chtěl jsem zkusit, jak bude deska znít, když si ji nebudu produkovat sám. Původně jsem přemýšlel o anglickém producentovi, ale pak jsem si řekl, že mě víc baví jiný zvuk, než jaký se teď dělá na britských ostrovech,“ přibližuje své pohnutky muzikant, vlastním jménem Milan Havrda, který letos oslaví třicet let. „Zkoumal jsem, které kapely ze severu mám rád, a skončil na Islandu.“ Příhodným se Carloffovi zjevil Barði Jóhannsson, který kromě vlastní skladatelské práce zaujal kupříkladu spoluprací s Ólafurem Arnaldsem.

Album má být kromě života inspirováno mořem, zvukově se pak předvídá ještě znatelnější minimalistický háv. Vyjde na den přesně dva roky od debutového alba.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.