Boskovice hlásí první jména, přijedou izraelští indie-rockeři Acollective či ukrajinské indie-popové duo Zapaska

Zapaska Zapaska

Festival v jihomoravských Boskovicích, který se letos uskuteční už podvacáté, začíná postupně zveřejňovat program. Na několika scénách vystoupí domácí i zahraniční hudebníci, nebude chybět ani divadlo a promítání filmů.

Z Izraele přijede sedmičlenná indie-rocková kapela Acollective, teprve loni debutující albem Onwards. Kombinaci minimalistického indie popu, východního ducha a nevšedních hudebních nástrojů představí u nás už dobře známé ukrajinské duo Zapaska. Vystoupí rovněž psychedelicky rock’n’rollová kapela Dim Locator, projekt Phila Shöenfelta, Brita střídavě žijícího v Berlíně a Praze.  Maďarskou scénu zastoupí trojice Vera Jonas Experiment se spojením akustické, elektronické a experimentální hudby.

Z domácích muzikantů a kapel se můžete těšit například na Zrní, Tata Bojs, OTK, Sto Zvířat, Václava Havelku, Načevu či United Cans Unlimited. Fanoušci undergroundu si smlsnou na již zřídka vystupujících Ještě jsme se nedohodli.

Festival původně vznikl se záměrem sehnat prostředky k záchraně místní židovské čtvrti, které hrozila likvidace. Díky výtěžkům se teď už podařilo tuto jedinečnou kulturní památku zrekonstruovat a nadále udržovat a boskovická židovská čtvrť je přístupná turistům. Během festivalu budou probíhat komentované prohlídky, některé z koncertů se odehrají přímo v synagoze. Hrát se bude ale i v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku nebo na hradě.

Boskovice, Boskovice – různá místa, 5. – 8. 7. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.