Botanical Sessions v Praze poprvé s Viah a Never Sol

Never Sol alias Sára Vondrášková Never Sol alias Sára Vondrášková

V magickém prostředí tropických skleníků a dalších lokalit, kterým vládnou rostliny, v takových místech se plánuje odehrávat nová intimní série koncertů Botanical sessions. Poprvé se představí Viah a Never Sol alias Sára Vondrášková, která je zároveň dramaturgyní celé série. V žižkovském Hænke 20. prosince 2019.

„Nápad vzešel z vlastní potřeby a zkušenosti. Scházelo mi video z koncertu, nějaký záznam toho, jak live provedení mé hudby zní a vypadá. Takový záznam je dnes už neodmyslitelná součást prezentace hudebníků jak pro posluchače tak pro různé festivaly, kluby a turné – každý potřebuje vidět a slyšet jak
zníte naživo, pokud vás zve hrát,” říká Vondrášková. „Díky spolupráci s Hænke a dalšími se nám doufám podaří vytvořit tuzemským hudebníkům kvalitní zvukový a obrazový záznam koncertní podoby jejich tvorby, který jim později bude moci sloužit k propagaci svého projektu v ČR i v zahraničí.”

Cílem je představit hudební tvorbu mladé generace českých hudebnic a hudebníků v netradičním prostředí. Z těchto vystoupení má být pořízen záznam, ten následně posloužit jako prezentace pro jednotlivé aktéry. O estetickou stránku videí se postará vizuální umělkyně Anežka Horová, grafický design a vizuální identitu scény zajistí v Amsterdamu žijící designérka Jolana Sýkorová. První koncert ze série je zároveň přístupný třiceti šťastlivcům, kteří chytnou lístek.

Botanical session #1: Viah + Never Sol, Praha – Hænke, 20. 12. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.