Bratři, HRTL, Kristina Barta, Market, Never Sol, sinks a teepee. SoundCzech showcase v Praze

Bratři, HRTL, Kristina Barta, Market, Never Sol, sinks a teepee. SoundCzech showcase v Praze

Proexportní kancelář SoundCzech přináší koncerty kapel vybraných na showcaseové festivaly, které se v souvislosti s pandemií koronaviru nemohly uskutečnit. Bratři, HRTL, Kristina Barta, Market, Never Sol, sinks a teepee budou z Prahy hrát prostřednictvím livestreamu SoundCzech showcase. V rámci Dne hudby zahrají 21. června 2020 z Cross Clubu, který bude zdarma přístupný veřejnosti v souladu s aktuálními opatřeními. Nedělní odpoledne uvede diskuse Za živou hudbu se zástupci hudebního průmyslu.

„Den hudby je událost s bezmála čtyřicetiletou tradicí, její sdělení je přitom ve světle současného stavu hudební scény zasažené opatřeními pandemií koronaviru palčivě aktuální. Den hudby patří myšlenkám o důležitosti hudby v našich životech – od hudby, která zní ze všech stran, kterou milujeme, která zahání smutek a přináší revoluční myšlenky. Nikdy dříve nebylo důležitější zdůraznit hodnotu, kterou všudypřítomná hudba vytváří,” říká Márton Náray, ředitel SoundCzechu.

Ve spolupráci s Českými centry, European Music Day Association (EMDA), HEMI a Za živou hudbu prostřednictvím livestreamu SoundCzech zprostředkuje vystoupení těch, kteří byli bookery showcaseových festivalů v roce 2020 vybráni jako zástupci české hudební scény. „Podpora prezentace českých umělců a hudebních projektů na mezinárodním poli představuje jednu z našich priorit. Díky spolupráci se SoundCzechem se možnosti této podpory významně rozšiřují. Tuto spolupráci lze to vnímat i jako efektivní spolupráci dvou rezortů – rezortu Ministerstva kultury a rezortu Ministerstva zahraničních věcí,” dodává Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.

Koncertům bude předcházet diskuze zástupců hudebního průmyslu, která bude v režii iniciativy Za živou hudbu. Mluvit se bude o současné situaci, tedy dopadech pandemie na hudební scénu a jejich řešení. Diskusi Nový svět hudby moderuje Alexander Michailidis, zúčastní se ministr kultury Lubomír Zaorálek, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, mluvčí České obce hudební Alexandr Smutný, ekonom a komentátor Aktuálně.cz Lukáš Tóth a koordinátorka oblasti technických profesí České obce hudební Jana Heřmánková. Okruhy témat jsou současná situace v hudebním průmysludopad vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru na hudební průmysl, pomoc státu nedotovanému hudebnímu sektoru, „25”, kompenzace zmařených nákladů – dotační program ve výši jedné miliardy korunpříprava bezpečného úplného rozvolňování od podzimu, koncept hudebního průmyslu do budoucn avznik státního fondu hudby

K vidění bude jak živě v Cross Clubu, který bude přístupný zdarma, tak i prostřednictvím vysílání na tomto odkazu. AlterEcho se coby mediální partner připojí prostřednictvím Facebooku k vysílání.

SoundCzech showcase, Praha – Cross Club, 21. 6. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.