Bratrské hudební žně: Kaplan Bros. a Bratři představili nové EPčka

Bratři Bratři Jan Kolář

Aniž by se domluvily, dvě výrazné bratrské dvojice na české scéně vydaly v krátkém sledu po sobě svá nová EP. Kaplan Bros. potěší milovníky starých gameboyů, Bratři zase introvertní jedince, kteří si rádi potají trsají.

Bratři Kaplanovi, jež jsou zároveň součástí kolektivu Landmine Alert, se s novým materiálem přihlásili po třech letech. EP Boys Love No Time je inspirováno gameboy estetikou a vzpomínkami na herní klukovská léta a v konečném důsledku přináší tradiční vír elektroniky, noisu a nespoutané imaginace. Takové věci bychom mohli od Kaplan Bros. dostávat klidně častěji.

To Bratři Veselí jsou relativní novicové, kteří se na scéně teprve rozkoukávají a budují o sobě povědomí. Když jsme o nich psali koncem minulého roku, byla Monster jedna skladba. Nyní se z Monstera stalo rovnou čtyřpoložkové EP, v němž je eponymní píseň pochopitelně zahrnuta. Techno introvertního střihu a analogového ražení na něm nabízí hymnické pasáže, v nichž se chytře ukrývá melancholie a zadumanost.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.