Hotspot2: Bratři na skalním hradu Sloup

Série Hotspot, která započala vystoupením Floexe s robotem Josefem na Strahově, pokračuje live setem bratrského elektronického dua na nejvyšší terase skalního hradu Sloup v Čechách, tyčícího se nedaleko Nového Boru. Strmé pískovcové skály, staré kamenné stavby i hra slunce a mraků.

„Do našeho setu jsme zařadili nové skladby z připravované desky, která vyjde na podzim. Takže jsme jej trošku oprášili a přidali jsme pár nových synťáků. Celkově si myslím, že to prokouklo,” popisuje Jiří Veselý z projektu Bratři, jejichž tvorba je postavena na živých bicích s melodickými motivy, analogových a modulárních syntezátorech. Připravovaný debut již letos uvedli singlem Running.

Speciální live sessions Hotspot připravují SMART Production ve spolupráci s festivalem Colours of Ostrava. „Do budoucna se nechceme omezit pouze na elektronickou hudbu a česká jména. Chtěli bychom díky účasti zahraničních umělců propagovat krásy České republiky i za našimi hranicemi,” říká Filip Košťálek za ostravský festival.

Jde o zajímavé spojení propagace současné hudební kultury a sektoru turistického ruchu, což je model, který dosud úspěšně využívala například Vídeň se svými novoročními filharmonickými koncerty. Samozřejmě je nutné respektovat i názory správců památek, kteří mají na starost jejich ochranu. Ivan Volman, kastelán hradu Sloup, okomentoval iniciativu následovně: „První reakce na nápad byla skeptická až odmítavá. Hrad chci zachovat jako klidné místo k rozjímaní a jsem odpůrcem přemíry akcí na památkách. Celkový dojem není žádný odstředivý odvaz, to bych tu nechtěl, ale naopak je dostředný, koncentrující. V takovém případě nezáleží na tom, zda je zvuk vytvářen konzervativně nebo elektronicky. Zaujal mě právě ten kontrast mezi starobylostí a současnou zvukovou a světelnou technikou.”

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.