Brněnská Praha bude hostit souboj italského post-rocku, OvO versus Larsen

OvO, Brno OvO, Brno Libor Galia

Praha, fórum pro architekturu a média, bude v pátek hostit koncert dvou postrockových skupin, které patří k výrazným inovátorům žánrů. OvO se do Brna vrací opakovaně a berou s sebou Larsen.

Larsen jsou Fabrizio Modonese Palumbo, Marco “il Bue” Schiavo, Paolo Dellapiana a Roberto Maria Clemente. „Kultovní post-rockový turínský spolek který během více než dvacetileté historie spolupracoval s umělci jako Matmos, Swans, Nurse With Wound, Michaela Giry, Curent 93, Coil, Juliae Kent, Davida Tibeta, Johann Johannssona, Xiu Xiu,” uvádí dlouhý výčet význačných spřízněných skupin pořadatelé pátečního koncertu. Na něm má zaznít mimo jiné aktuální album Of Grog Vim, které vyšlo loni na Important Records.

OvO jsou pak dvojice Bruna Dorelly a Stefanie Pedretti, skupině vévodí basa a kytara, místy se ale kromě zpěvu také křičí. Jejich vystoupení slibuje intenzivní zážitek, dvojice mísí nevídané a neslyšené, vznikající často netradičními nástroji. Estetika punkové scény par excellence.

Ve spoluráci s Prahou přináší AlterEcho soutěž o dva lístky. Stačí zodpovědět soutěžní otázku níže a napsat mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Soutěž: Jak se jmenuje festival, v rámci kterého vystoupili OvO naposledy? Nápovědu hledejte třeba v odkazu výše.

OvO + Larsen, Brno – Praha, 28. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.