Carlos Cipa, návrat Nylon Jail a další. Divadelní Flora Olomouc nabídne i zajímavý hudební program

Carlos Cipa, návrat Nylon Jail a další. Divadelní Flora Olomouc nabídne i zajímavý hudební program

Činohra, současný tanec, performing arts, mezinárodní přesah. Z Divadelní Flóry se stala jedna z nejprogresivnějších divadelních akcí u nás a již dnes začíná v Olomouci její 22. ročník. Nabitý desetidenní program nabídne mimo divadelních delikates také neméně zajímavou doprovodnou hudební nadílku. Ideální varianta pro hudební fajnšmekry i pro ty, kteří zaspali a nestihli si zajistit vstupenky na většinu již vyprodaných divadelních inscenací. Na jaké interprety se tedy na Floře těšit?

Již dnes (10. 5.) se uskuteční velkolepý návrat Nylon Jail. Reinkarnovaná olomoucká sebranka se po třech letech vrací na pódia s novým repertoárem. Elektrokovbojský brut pilně finišuje přípravy nového alba Irreversible Changes, a na Divadelní Floře se proto naskytne příležitost seznámit se s jejich novou, ale stále jednoznačně charakteristickou tváří.

Neméně přitažlivá je také nabídka na sobotu 19. května. To totiž do Olomouce zavítají mnichovský pianista a skladatel Carlos Cipa a jazzový elektronik Occupanther, aby představili své společné vize současného moderního skladatelství. „Hrají si se zvuky a strukturou a vytvářejí novou, napínavou a nadčasovou hudbu, ve které se podmanivě snoubí elektronické a akustické nálady,“ slibují organizátoři.

Mimo to se v rámci Flory představí také nespoutaní bruntálští noisoví folkloristé Noir Voir (12. 5.), pulsující rytmičtí bratislavští jazztronici Sine Ray (18. 5.) a mnoho dalších hudebníků a DJs. Stačí si vybrat.

Divadelní Flora, Olomouc – různá místa, 10.–20. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.