Nylon Jail čekají Irreversible Changes. Druhé album vyjde na začátku prosince

Nylon Jail Nylon Jail

Nylon Jail vydávají Irreversible Changes. Album vyjde u Červeného koně 2. prosince. Křest proběhne v rámci jarního turné kapely. Nylon Jail by měli být rockovější a humornější zároveň.

Album se nahrávalo ve studiu JáMOR u producenta Ondřeje Ježka v období, kdy skupinu tvořila pouze ústřední dvojice skladatel a kytarista Roman Vičík a zpěvák Jiří Jirák. Z toho důvodu se na nahrávání alba podílela řada hostů, konkrétně Zdeněk Jurčík (Priessnitz) a Roman Vícha (Muff, Toxique) na bicí, Jan Klempíř (OTK) na klávesy, ale i minulí (Václav Hruška) a současní členové (Klára Böhmová, Matěj Černý) kapely Nylon Jail.

„Naším cílem rozhodně není ustrnout na místě a hrát do konce života jeden žánr. Celé se to vyvinulo rockovějším směrem, uvádí Roman Vičík. „I texty a hudba chtěly jít ven jako syrovější, uvědomělejší, hudba s kapkou deziluze.” Albem se má prolínat smysl pro humor, dodává ještě Jirák. „Nylon Jail vykročili z žánrové škatulky elekrocountry a jejich nová tvorba se ubírá do různých směrů,” komentuje průvodní zpráva zvuku očekávaného druhého alba. „Jednou je syrovější, vystavěná na kytarových riffech, jindy emocionálně ponurá, nebojí se tanečních rytmů ani baladického sentimentu.”

Předchozí album, My Heart Soars Like a Hawk, vyšlo roku 2013 a získalo cenu Vinyla. Na pódia se skupina vrátila po pauze v obměněné sestavě loni v létě.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.