Nouvelle Prague 2018 rozdal ceny, ohlásil jména, která vyrazí na Eurosonic

Wrekmeister Harmonies v brněnském Kabinetu Múz (1. 5. 2018) Wrekmeister Harmonies v brněnském Kabinetu Múz (1. 5. 2018) Václav Mach

Mezinárodní hudební konference a showcase Nouvelle Prague probíhá letos na Smíchově již pošesté a tradičně uděluje vlastní ceny, které se rozrostly na pět kategorií.

Nejlepším koncertním prostorem v ČR se letos podle hlasujících delegátů stal brněnský Kabinet Múz, který není jen místem pro hudební vystoupení, menší festivaly a parties, ale konají se tu pravidelně i divadelní představení a filmová promítání s hosty. Oproti novinářskému ocenění, které se udělovalo loni, se nyní v kategorii Médium roku dočkal vítězství jeden z mála tištěných hudebních magazínů u nás, časopis Full Moon. Border Breaker Award je cena pro hudební projekty aktivní v zahraničí a letos si ji zasloužili Please The Trees.

Účastníci konference Nouvelle Prague dále vybrali největší světový drum'n'bassový festival Let It Roll v kategorii Festas a osobností roku se stal hudební manažer Petr Blažek, který stojí za kapelami jako Mydy Rabycad, Android Asteroid, Noisy Pots a dalšími.

Na Nouvelle Prague byla zároveň v pátek oznámena jména, která se zúčastní showcaseového festivalu Eurosonic 2019. Za Česko v Nizozemsku vystoupí Hellwana, Thom Artway, Bohemian Cristal Instrument, Zabelov Group, Lazer Viking, Lenny, Circus Brothers, Manon Meurt, Floex + Tom Hodge, Pipes And Pints a Mydy Rabycad. Hellwana byla vybrána ze soutěže Czeching, Mydy Rabycad zde vystoupí již podruhé. Eurosonic má na začátku příštího roku fokus na Česko a Slovensko. „Domnívám se, že se nejedná o nahodilý úspěch, ale uznání, že Česká a Slovenská republika mají množství hudebních talentů a hudební scény, které mají co nabídnout hudebním fanouškům i profesionálům, uvádí za SoundCzech Márton Náray. „Na česko-slovenský fokus se díváme také jako na další důležitý krok k rozvoji těchto scén.” Ze slovenské scény byli vybráni Isama Zing, Autumnist, Katarína Máliková, Tittingur, Nvmeri, B-Complex, Our Stories, The Ills, Thisnis a Möbius.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.