Nouvelle Prague 2018 největší ve své historii. Tentokrát na začátku listopadu

Nouvelle Prague 2018 Nouvelle Prague 2018 Libor Galia

Nouvelle Prague si klade za cíl edukaci a rozvoj hudebního sektoru, propojování hudebníků s profesionály z oboru a prezentaci nových talentů tuzemské i zahraniční scény. Šestý ročník mezinárodního showcaseového festivalu a konference proběhne ve dnech 2.–3. listopadu 2018 v prostorech pivovaru Staropramen a blízkých klubech. 

Vedle největšího počtu hudebních vystoupení jsou obligátní součástí showcaseového festivalu také přednášky a diskuse. „Dvoudenní konference nabídne panelové diskuze, workshopy, setkání s organizátory festivalů, agenty a odborníky z jednotlivých oblastí scény,” uvádí dramaturg Marton Náray. Diskutovat se bude o tom, co přinese zaměření festivalu Eurosonic Noordeslag 2019 na Českou a Slovenskou republiku, jestli může systém genderových kvót v hudbě nastartovat přechod k rovnoprávnější budoucnosti anebo jaké kroky mohou pomoci v započetí úspěšné hudební kariéry. Diskutovat budou mj. Tony Duckworth  (PIAS CEE), Robert Meijerink (Eurosonic Noordeslag), Mirca Lotz (Keychange), Danny Fahey (Thirty Pound Gentleman), Márk Bóna (Sziget Cultural Management) anebo Lina Ugrinovska (Taksirat Festival).

Na Nouvelle Prague 2018 vystoupí Diego (SK), Frum (FO), Girls Names (UK), Hentai Corporation (CZ), Jimmy Pé (SK), Lake Malawi (CZ), Lazer Viking (CZ), LeBrock (UK), LIFE (UK), Metronome Blues (CZ), Myra Monoka (HU), Noisy Pots (CZ), Places (CZ), Rikas (DE), Saint Agnes (UK), Saverne (HU), Solo Ansamblis (LT), Stas (HU), Teepee (CZ), The Coathangers (US), The Drain (CZ), The Homesick (NL) a Zabelov Group (CZ) a další.

Podívejte se na galerii z loňského ročníku festivalu. Podrobnosti nabízí stránky Nouvelle Prague.

Nouvelle Prague 2018, Praha – Areál pivovaru Staropramen, 2.–3. 11. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.