Červnové žně v Kopřivnici: dýchánek a vřava v Mandale, pak festival Moment

Noir Voir, Pelhřimovy 2016 Noir Voir, Pelhřimovy 2016 Martin Chylík

Kdybyste nevěděli, co dělat v druhé polovině června, výlet do Kopřivnice by vám hravě měl prázdný diář zaplnit. Jak je již zvykem, město automobilů je nakloněno i alternativní muzice a před začátkem letních prázdnin to potvrdí jak nejhudebnější čajovna v republice, tak příjemný rodinný festival v centru města.

Naše oblíbená árt té kafé Mandala již ve čtvrtek 16. června přivítá chicagského dřevorubce Tima Remise, který hraje to nejprocítenější country široko daleko. A ve tklivém večeru jej následně podpoří duo MAVA, meditativní přísun (nejen) smyčcového instrumentálního pokusnictví, v němž nalezneme stopy Or.

Pořádně hlučno bude v pátek 24. června. To se totiž v Mandale představí trojice kapel rozkročených od garážového post-punku po starý dobrý hardcore punk. Punková supergroup Kovadlina teprve před nedávnem vydala desku Životy těch druhých a její energie hudební i textová strhává na první poslech. Ve výtečné formě jsou i Pacino, kteří se svým nejnovějším materiálem potvrzují statut jedné z nejsychravějších kytarovek u nás. A zkušenosti říkají, že také orlovská emo-punková sebranka Anne M. Christiansen nejde pro intenzivní koncerty daleko.

Z pátku na sobotu se přitom v Kopřivnici vyplatí nocovat, protože hned v sobotu 25. června se odehraje další ročník festivalu/happeningu Moment. Akce, která nabídne celokulturní vyžití v podobě workshopů, performancí a mnoha dalších aktivit, se bude opírat také o hudební složku programu. Tu letos obstarají například bruntálští instrumentální post-žánrovci Noir Voir, básníci lomozu Vítrholc, slovenská básnířka Mirka Abelová a další.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.